Sms reklamlarında İkametgah Zorunluluğu

Sms reklamlarında İkametgah Zorunluluğu

Sms reklamları arasında art niyetli kişilerce yapılan dolandırıcılık, aldatmaya yönelik smsler ile mücadele etmek için , Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından sürekli yeni düzenlemeler yapılmaktadır. Yapılan  tüm bu düzenlemelere rağmen yasa dışı içerikli kısa mesajlar, cep telefonu kullanıcılarını rahtsız etmeye ve zarar vermeye devam ediyor.
              Bu uygulamaların temelinde, Toplu sms Gönderme Yetkisi olan  firmalarının müşteri ve bayilerini daha detaylı incelemesini belirli zorunlu şartlara bağlaması şeklinde gerçekleşiyor , Bu şekilde sms reklamı yapmak isteyen üyelerinin, üyelik koşullarına yapılan denetlemeler artırılmaktadır.  Amaç kişilerin sms gönderdiğinde , bu kişinin kim olduğunu belirlemek. Bu yaklaşımlar ile caydırıcılığı artırarak , cep telefonu kullanıcıların korunması hedefleniyor.
             Bunlardan Sonuncusu Toplu sms gönderimlerinde, üye olacak kişilerin E-devlet üzerinden ikametgah yer bildirimi belgesi alarak, TOPLU SMS ÜYELİK başvurusuna eklemesi gerekiyor. Bu şekilde Sms gönderimi yapacak kişilerin, güncel adresleri belirlenerek, art niyetli kişilerin sms sistemlerini kullanmasını engellemek.
             Önümüzdeki haftalar içerisinde, mevcut toplu sms kullanımı yapan üyelerinde e-devlet üzerinden adres bildirimlerini yapmaları gerekiyor. BTK bu konuda ciddi anlamda denetleyici davranıyor. İkametgah bildirimini yapmayan üyelerin üyelikleri askıya alınacak, yada kapatılacak. 

#toplusmsuyelik
#toplusmsikametgahzorunlulugu
#dolandiriciliksmsleri
#toplusmsreklamlari

DİĞER BLOG / DUYURU